VELKOOBCHOD S BAZÉNOVOU TECHNOLOGIÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍM

cs

Burj Al Arab - The Terrace

Náš tým se podílel na velkolepém projektu v nejluxusnějším hotelu Burj Al Arab „The Terrace“!

Za přítomnosti samotné královské rodiny byla dne 25. 5. 2016 v Dubaji slavnostně otevřena další významná stavba, která se nachází u nejluxusnějšího hotelu na světě Burj Al Arab přímo nad hladinou Arabského moře.

Jedná se o terasu o výměře více jak 10 000 m2, která vyčnívá 100 metrů do mořského zálivu. Terasa je usazena 5 metrů nad vodní hladinou na 90 ocelových pylonech o průměru až 1 metr, které jsou zakotveny do dna moře.

 
 

Návštěvníci hotelové terasy si mohou dopřát koupání ve dvou bazénech, jejichž celková kapacita je navržena na 600 osob. K dispozici je buď bazén se slanou, nebo sladkou vodou. Plocha vodní hladiny bazénu je 612m2 (918m3), resp. 824m2 (1150 m3). V případě bazénu se slanou vodou má přelivná hrana úctyhodnou délku 80 m a vzbuzuje dojem, že je možné se přes ni proplavat až do vln samotného moře. Samozřejmě je velmi dobře zabezpečena, a tak nehrozí nebezpečí pádu do moře ani jiné zranění. K maximální relaxaci mohou hotelové hosté využít jednu ze čtyř vířivých van s panoramatickým výhledem na Arabský záliv nebo samotnou dominantu hotel Burj Al Arab. Nedílnou součástí je možnost občerstvení přímo v bazénovém baru, klasickém baru či  klimatizované restauraci v přímé blízkosti bazénů. Ke slunění mohou návštěvníci využít lehátka na přímém slunci nebo ve stínu palem či slunečníků.

 

Na terase se nacházejí také klimatizované bungalovy, které lze kromě relaxace využít například k obchodním jednáním. Díky službám, které hotelový personál nabízí, je možné na obchodního partnera udělat velmi dobrý dojem. Při venkovních teplotách často převyšujících 50°C každý obchodní partner ocení, když ho na letišti vyzvedne hotelový transfer v podobě bílého vozu Rolls Royce, u hotelu přesedne do golfového vozíku a je dopraven přímo před dveře bungalovu.

 

Naše společnost je jednou z mála firem, které se podílely jak na tvorbě projektové dokumentace, tak na samotné realizaci. Naším hlavním úkolem bylo dodání veškeré bazénové technologie, která je nezbytná pro provoz obou bazénů i vířivých van a to včetně systému měření a regulace. Celý systém máme napojený on-line přímo do naší firmy, abychom mohli sledovat chod bazénu a kontrolovat parametry vody.


 

Zadání znělo: „V návaznosti na nadstandardní a velmi kvalitně zpracovanou designovou studii vypracovat projekt včetně výpočtů celé bazénové technologie a následně dodání všech technologických prvků v rekordně krátkém termínu“. Celý projekt byl velkou výzvou, jsme hrdi na to, že jsme tento úkol zvládli a máme za sebou realizaci takto významného projektu.

Tým Vágner Pool